Wiara stawia na zdrowie!

Jako lekarze z wieloletnim doświadczeniem staramy się nieustannie motywować swoich pacjentów do zmiany trybu życia na zdrowszy i bardziej aktywny. Robimy to nie tylko podczas wizyt, ale również poprzez akcje społeczne.

Jedną z nich był powstały na przełomie października i listopada 2013 roku projekt Wiara stawia na zdrowie!, w którego realizacji pomogła nam agencja BrandPRO.

Głównym celem akcji była promocja zdrowia, jako najcenniejszej wartości. W krótkim 3-minutowym filmie zapytaliśmy napotkaną na ulicach naszego miasta wiarę (czyli poznaniaków) czym dla nich jest zdrowie, jak je pielęgnują i skąd czerpią energię do życia. Ku naszej uciesze, Poznaniacy chętnie wypowiadali się na ten temat, podkreślając, że to co daje im przysłowiowego kopa, to właśnie aktywność fizyczna.

Publikacja wideo na platformie YouTube była pierwszym etapem projektu. Po niej nastąpiła promocja na portalu społecznościowym Facebook, gdzie poprzez specjalną aplikację użytkownicy mogli udzielać odpowiedzi na pytanie “Czym jest dla Ciebie zdrowie”, a następnie oddać głos na najlepszą ich zdaniem odpowiedź. Najbardziej motywujące odpowiedzi, które zdobyły największą liczbę głosów, zostały nagrodzone zestawami upominków przekazanych przez partnerów.

Cała akcja trwała dwa tygodnie. To, czy idea dbania o zdrowie jest bliska Poznaniakom, udało się nam sprawdzić, dzięki widocznej kampanii na Facebooku, która zainteresowała szerokie grono odbiorców.

Głęboko wierzymy, że dzięki podobnym akcjom zdrowie naszych pacjentów stanie się dla nich wartością nadrzędną, o którą będą szczególnie dbać bez względu na wiek i tryb życia.